Vitajte na stránkach aplikácie COrvus
S COrvusom sa rozhodne nestratíte
Telefonujete, SMSkujete, ale využívate aj mnohé iné funkcie mobilu
Zavoláte
si priateľa
i prípadnú
pomoc
Ani dotykový smartfón však už nie je vďaka COrvusu bariérou

Program CORVUS pre zadávanie textu, alebo číslic v editačných poliach nepoužíva QWERTY klávesnicu, pretože vyhľadávanie jednotlivých písmen bez zrakovej kontroly je na nej veľmi zdĺhavé. Naopak, s drobnou obmenou (vylepšením) sa vraciame k osvedčenému modelu klávesnice 3x4, ktorá bola používaná i na klasických, tlačidlových telefónoch.

  • Klávesnica sa v prepisovateľnom editačnom poli aktivuje automaticky.
  • Jej vzhľad je rovnaký, ako na klasickom tlačidlovom telefóne.
  • Pre zadanie prvého čísla, alebo znaku na konkrétnom tlačidle, prechádzajte prstom po disleji telefónu. Keď nájdete potrebné políčko, prst uvoľnite a prvý znak v poradí sa zapíše.
  • Ak potrebujete zapísať druhý, resp. ďalší znak v poradí, nechajte prst položený na políčku a druhým prstom ťukajte do displeja do vtedy, kým vám CORVUS neoznámi vyhľadanie príslušného znaku. Potom prsty uvoľnite a znak sa zapíše.
  • Ak potrebujete klávesnicu vypnúť, alebo zapísať veľké písmeno, či zapisovať dlhšie čísla, prepnite, resp. vypnite klávesnicu pridržaním tlačidla na zvyšovanie hlasitosti a súčasne švihajte prstom po displeji smerom hore, alebo dole. Klávesnice sa tak cyklicky obmieňajú, resp. sa aj vypnú a zapnú.